استایلینگ مد و لباس

۱۴۰۰/۰۳/۱۵

استایلینگ در طراحی لباس:
امروزه همه ما وقتی می خواهیم به یک مهمانی،کافه، رستوران،قرارمهم کاری و...برویم. همچنان دلمان می خواهد بدانیم پوشیدن چه لباسی مارازیباتر ومناسب تر جلوه می دهد.
همه ی این پرسش هاست که استایلینگ را معنادارمی کند.
استایلینگ لباس چیست؟
استایلینگ شخصی،آن چیزی است که به من و شما می گوید چه بخریم؟ چه طرح و رنگ لباس را باچه چیزهایی دیگر هماهنگ یا به عبارتی باهم ست کنیم. در واقع استایلیست کسی است که سبک ها و برندهای مختلف را می شناسد و باصنعت مد،تجارت مد وایده پردازی در زمینه های مد آشناست. استایلینگ در فشن یعنی توانایی هماهنگ کردن یک لباس بااکسسوریز مختلف مانند کلاه،عینک،ساعت،جواهرات و... فردی که این کار را انجام می دهد استایلیست نام دارد. استایلینگ در فارسی به معنای سبک است.  به طورکامل و جامع تر استایلینگ را توضیح می دهیم.

استایلینگ روشی است برای هماهنگ کردن اکسسوری و لباس هست. تابتوانیم آن ها را به مطلوب ترین و جذاب ترین حالت ممکن نمایش داد وبه فروش رساند. این هماهنگی شامل انتخاب اکسسوری (کفش،جواهرات،کمربند)به منظور ایجاد یک ست لباس است. پوشاک را می توان به تنهایی  و یا درقالب مجموعه ای از محصولات(که طیفی از رنگ ها را به نمایش می گذارند)همراه مانکن یا بدون آن  استایل کرد . فرآیند استایلینگ عبارت است از انتخاب و امتحان کردن تعداد زیادی پوشاک متنوع در راستای ایجاد ترکیبی عالی و بی نقص.
وظایف استایلیست چیست؟؟
یک استایلیست برای مجلات مد و لباس،استایلینگ تبلیغاتی،نمایش های زنده و رویدادهای مد،لباس،یابه عنوان استایلینگ انفرادی برای مشتریان شخصی کار می کند. علاوه براین استایلیست لقب های مختلفی دارد. امکان دارد که استایلیست لباس شناخته شود،در مجلات و روزنامه ها،ویرایشگر یادستیار لباس نامیده شود. گذشته از ماهیت کاربردی موضوع ، ایده استایلیست که اغلب دیدگاه حسی خود را در رابطه با لباس مطرح می کند،در استایلینگ بسیار دخیل است. اگر شما فردی هستید که به عنوان متخصصی  تازه کار در استایلینگ می خواهید شروع به فعالیت کنید باید به این موضوع توجه داشته باشید که تنها مهارت علمی شما مورد توجه قرارنمی گیرد،بلکه نگرش،ایده وسلیقه فردی شما نیز در هر اثری که خلق می کنید،دارای اهمیت است.
تعابیرچالش برانگیز
استایلینگ می تواند تعابیر چالش برانگیزی از مد و استایل تاحرکت به سوی  شیوه های نوین هماهنگ کردن  اجزای مختلف لباس باهم راشامل می شود به گونه ای که اساسامدنظر طراح نبوده است. اگر به تاریخچه مد و لباس نگاه کنید پر از نمونه های این چنینی ست که ظاهراً امروزه رایج است. نمونه هایی از این قبیل زنان در لباس رسمی مردان و استفاده از لباس های ورزشی در موقعیت های رسمی. بنابراین هر دوی این رویکردها به دقت دریکپارچه سازی شده و یاماهرانه در کنار هم قرارداده شوند،بازهم هرکدام دراستایلینگ،جایگاه خود را حفظ خواهند کرد.

پیغام