اصول ست کردن لباس ، چی بپوشم؟

۱۴۰۰/۰۳/۰۹

اصول ست کردن لباس ، چی بپوشم؟

شلوار پاچه تنگ را با چی بپوشید
بهتر است این مدل شلوار را با یک تونیک بلند، تی شرت یا بلوزی که بلندی آن تا زیر کمر باشد بپوشید. اگر از این مدل شلوار استفاده می کنید از بابت کفش خیال تان راحت باشد چون هر کفشی به آن می آید هم پاشنه بلند، هم تخت، هم چکمه و هم پاشنه يه سره.

٤نکته ساده، اما مهم

آقايون عزيز , این نکات را برای داشتن ظاهری آراسته رعایت کنید

موهای همیشه کوتاه
 موها بیشترین تاثیر را روی چهره افراد می گذارند.  سعی کنید همیشه موهای تان را کوتاه و مرتب نگه دارید؛ موهای کوتاه به چهره شما نظم و انضباط می دهد. به خصوص این که سعی کنید همیشه موهای پشت گردن تان را اصلاح کنید چون تصویر ناخوشایندی را برای بیننده ایجاد می کنند. برای گرفتن وقت آرایشگاه هیچ وقت تنبلی نکنید. این که هر چند وقت یک بار به آرایشگاه بروید به سرعت رشد موهای تان بستگی دارد اندازه موهای تان هر چقدر که هست قبل از این که قیافه تان را نامرتب کند کوتاهش کنید.

شلوارهای مناسب
شلوارهای پارچه ای گزینه های مناسبی برای تیپ های مردانه هستند اما حواس تان به قد شلوار باشد. اگر قد این شلوارها خیلی بلند باشد یا چند سانتی متری بالای کفش قرار بگیرد یکی از بدترین ظاهرهای ممکن را برای تان ایجاد خواهد کرد. این نکته در مورد شلوارهای جین هم صدق می کند. شلواری که پشتش ریش ریش شده، آن هم از بس که بلند است و روی زمین کشیده می شود اصلا زیبا نیست.

شال گردن رسمی
برای موقعیت های رسمی شال و دستمال گردن های آراسته گزینه هایی هستند که ظاهر شما را از این رو به آن رو می کنند به شرطی که گردن شما بلند و کشیده باشد. برای آدم هایی که غبغب دارند و گردن شان کوتاه است استفاده از دستمال گردن به هیچ وجه توصیه نمی شود چون گردن شان را بیشتر از آنچه واقعا هست، کوتاه نشان می دهد.

خوش بو باشید
هیچ چیزی به اندازه یک ادکلن خوش بو نمی تواند تیپ یک مرد را کامل کند.عطرها معمولا برای شخصیت های مختلف ساخته می شوند. یک عطر می تواند تداعی کننده اعتماد به نفس باشد و عطر دیگر تداعی کننده اجتماعی بودن. با توجه به شخصیت تان سراغ عطرها بروید. برای عطرهای تان خوب خرج کنید. 
بعضی از عطرها بعد از چند ساعت بوی شان از بین می رود و از آن بدتر بعضی های شان بدبو می شوند. عطرهای تان را از فروشگاه های شناخته شده بخرید و به دنبال آن هایی باشید که امتحان شان را پس داده اند.

شلوار جين

نياز به داشتن يك شلوار جين خوب زن و مرد، بزرگ و کوچک و فصل نمي‌شناسد.  براي پسر يا دختر خود يك شلوار با برش كلاسيك و رنگ اصلي جين تدارك ببينيد چون چنين شلواري را مي‌توانيد با انواع بلوزها و تي‌شرت‌ها، در طرح‌ها و رنگ‌هاي مختلف ست كنيد. براي به‌روز كردن ست اسپرت فرزندتان، پاچه شلوار را يكي، دو تا بزنيد؛ اين تاهاي ناچيز بخشي از مد امسال هستند كه مي‌توانيد بدون هزينه به انتخاب كلاسيك‌تان اضافه كنيد.

شاید بتوان گفت ، شلوار جین پر کاربردترین پوشش ، بین تمامی لباس ها در کمد است! از این جهت که آن را با هر استایلی ست میکنیم و اغلب در بیشتر مکان ها کاربرد دارد اما این شلوار جین ، باید ها و نبایدهایی دارد ، جین درکل پارچه ای غیر رسمی ست ، پس پوشیدن آن در جلسات و مراسمات مهم اشتباه است .ست کردنِ آن با آیتم های رسمی نیز ، کاری نادرست است مخصوصا شلوارهای پاره و زاپ دار! بهترین کاربرد جین ، برای استایل های کژوال ، کاوگرل، بوی فرند ، اورسایز و از این قبیل است.

چطوری کیف و کفشم رو با هم ست نکنم؟

ست نکردن کیف و کفش هم قاعده و قانون خودش رو داره و هرگز نمی شه هر کیف و کفشی رو الکی با هم استفاده کرد. بنابراین اگر از ست نکردن کیف و کفش بخواین برای توجیه تنبلی در ست کردن و فکر کردن به لباسهایی که قراره بپوشید، استفاده کنید، اشتباه می کنید! 

مهمترین قانون ست نکردن کیف و کفش اینه که جنس کیف و کفش یکسان یا مشابه باشه. یعنی ممکنه طبق قوانینی که توضیح می دم، رنگ کیف و کفش رو متفاوت انتخاب کنید، اما رد خور نداره که جنسشون باید به هم بیاد.  مثلا یک کیف پارچه ای با کفش چرم پسندیده نیست.  

یک قانون خیلی مهم دیگه اینه که اون کیف و کفش باید از نظر موقعیت استفاده یکسان باشند. مثلا کفش ورزشی با کیف چرم یا ورنی یا جیر اصلا مناسب نیست و باید با کوله یا کیف ورزشی مشابه خودش ست بشه. در همین زمینه باید دقت کنیم که هر کدوم از کیف و کفشمون چقدر رسمی یا غیر رسمی هستند. ذات کیف و کفش باید از نظر محل و موقعیت استفاده یکی باشه. 

قانون مهم سوم چیه؟ 
اینکه فلزهای کیف و کفش مثل سگک و زنجیرباید یکسان باشند و با فلزهای بقیه لباستون هم ترجیحا جور باشند. یعنی مثلا یک کیف با سگک نقره ای رو با کفشی با قلاب طلایی استفاده نکنیم.  طرحشان متفاوت باشد ايرادى ندارد. یا مثلا لباسی که دکمه های فلزی داره باید اون با فلز کیف و کفش همرنگ باشه.  یه نکته مهم دیگه اینکه جنسشون هم مشابه باشه.  مثلا یک فلز براق با فلز مات همرنگ خودش جور نیست. یا همه براق یا همه مات

پیغام