امسال چه رنگی مده؟ رنگ سال 1400

۱۴۰۰/۰۲/۰۷


دونستن رنگ سال همیشه اهمییت داره.امسال یعنی سال 2021 دوتا رنگ جذاب و دوست داشتنی به عنوان رنگ سال انتخاب شدن، که هم به صورت جدا زیبا هستند و هم ترکیبشون باهم خیلی دوست داشتنی وخیره کننده است .


 همه چیز درباره رنگ سال 
زرد و خاکستری ، نماد تاب آوری و امید خوب باید بدونیم که هرسال یه کمپانی به نام pantone (پنتون) رنگ سال انتخاب می کنه .حالا باید بدونیم چرا امسال،سال 2021 خاکستری و زرد ؟؟ امسال دو رنگ به عنوان رنگ سال2021انتخاب شده! که رنگ اول خاکستری (ultimate gray) که اولین باره برای رنگ سال انتخاب شده . رنگ ملایم،آروم و سایه مانندیه که یادآور ساحل شنی و سنگ ریزه های کنار ساحله و نماد ثبات و پایداری هم هست .

رنگ خاکستری به هر رنگی که بین سیاه و سفید باشه می گویند. نقره ای،طوسی،خاکستری روشن و تیره ،دودی،سربی و سربی تیره طیف مختلف رنگ خاکستری محسوب می شوند. رنگ خاکستری نماد اعتماد و اطمینان،صرفه جویی،آرامش،عقل و هوش،بی طرفی،سازش،استقلال و رسمیت است. رنگ خاکستری در بسیاری از فرهنگ ها نشونه رخوت و افسرده حالی است. رنگ دوم امسال رنگ زرد روشن و نورانیه (illumi nating yellow) این رنگ، برای بار دوم هست که توسط پنتون  به عنوان رنگ سال اعلام میشه .مثل نور خورشید یا تارت لیمد،حس خوب زندگی باخودش داره.حس شادبودن و جسور بودن به آدم هامیده .
رنگ زرد یکی از رنگ های گرم و جز رنگ های اصلی محسوب می شود، از نظر طیفی،رنگ زرد میان نارنجی و سبزاست .این رنگ در بیشتر فرهنگ ها نمایانگر معرفت و دانش ونشانه ی شور جوانی،آفتاب، شادی و گرمااست . زرد در طیف های مختلف شناخته شده است که از جمله رنگ زرد تیره،زرد روشن،زرد لیمویی است هر کدام یک نمادخاص و متفاوتی برای خود دارد،رنگ زرد لیمویی که رنگ سال است،نماد شور و اشتیاق برای زندگی است . حالا چرا رنگ خاکستری و زرد ؟؟ موسس پنتون گفته همراهی این دوتارنگ کنارهم نشون دهنده ی مثبت گرایی وثباته . تو این روزها که نمی تونیم به تنهایی ادامه بدیم و نیاز بیشتری به حمایت عاطفی داریم این رنگ امید به زندگی بعد از سختیه . خوش بینی که تو سال جدید بهش احتیاج داریم ‌.

رنگ سال و کرونا
سالی که گذروندین برای همه ما آدما سخت بوده،شرکت پنتون این دو  رنگ رو برای امید به روزهای بهتر هم زمان باخبر واکسیناسیون کووید ۱۹ انتخاب کرده . برای اکثر آدما چه کوچیک چه بزرگ، زرد رنگ امید بخشی و شادیه!!!

پیغام