قدرت رنگ ها در لباس

۱۴۰۰/۰۲/۰۵


رنگ ها این قدرت را دارند که هر نوع احساسی را در انسان ها تحریک کند. این احساسات می تواند حس مردانگی،زنانگی،آرامش ،خشم و... باشند . طبق تحقیقات صورت گرفته در کانادا،رنگ لباسی که هر کس می پوشد،حدود۹۰درصد بر روابط اجتماعی او تاثیر می گذارد .

رنگ های خنثی

قدرت رنگ خنثی

رنگ خنثی شامل رنگ هایی مثل سفید،مشکی و خاکستری هستند و در طیف رنگی وجود ندارند و از ترکیب رنگ های دیگر به وجود می آیند و اثرات مثبت یا منفی متفاوتی را ایجاد می کنند .

مشکی

قدرت رنگ مشکی

اگر رنگ مشکی مورد علاقه شماست، شما شخصیت پیچیده ای دارید که گاهی هم جدی می شوید اما هیچ کدام از این ویژگی نمی تواند مانع خلاقیت شما بشود . رنگ مشکی نشانه رسمیت و قدرت و مقام بالاست. با پوشیدن مدام رنگ مشکی می توانید کاری کنید که دیگران به شما احترام گذاشته و از دید بالا به شما نگاه نکنند. رنگ مشکی نماد استقلال مالی و احساسی نیز هست .به همین دلیل در موقعیت های رسمی و قرار کاری استفاده می شود. این رنگ بر خلاف عقیده عموم مردم،رنگ عزا و غم نیست،بلکه نشان دهنده خوش ذوقی است . رنگ‌ مشکی در واقع جذب تمام رنگ ها و عدم وجود نور است . مشکی یکی از رنگ های خنثی بوده که برای توصیف قدرت و تاریکی به کار می رود . مکمل آن،رنگ سفید می باشد .

رنگ سفید 

قدرت رنگ سفید

سفید نمادجوانی،کمال،بی گناهی،خودکفایی، سادگی، پاک بودن از هر نوع بدی است . ونشانه شروع جدید است. افرادی که به این رنگ علاقه مند هستند همیشه ظاهری مرتب و تمیز دارند و ازاعتماد به نفس بالایی برخوردارند. کسانی که به پاکیزگی،روشن فکر بودن و ابتکار اهمیت می دهند،سفید می پوشند . قبل از انجام هر کاری خوب فکر می کنند. روشن فکر و منعطف، کمال گرا،متعادل و پایدار از دیگر ویژگی های این افراد است. به همین دلیل است دکترها و پرستاران یونیفورم سفید می پوشند. این رنگ در استایل های مینیمال و در مکان های حرفه ای مثل نمایندگی های اپل،استفاده می شود. سفید رنگ خنثی است،پس آن را با هر رنگی که دوست دارید می توانید ست کنید .

رنگ خاکستری

قدرت رنگ خاکستری


رنگ خنثی شامل رنگ هایی مثل سفید،مشکی و خاکستری هستند و در طیف رنگی وجود ندارند و از ترکیب رنگ های دیگر به وجود می آیند و اثرات مثبت یا منفی متفاوتی را ایجاد می کنند .

پیغام